Novinky:

 

MENUSborZás. jednotkaTechnikaFoto & videoHistorieKontakt

Diskuse

Odkazy

 

Obec Určice

 

 

 

Na zakoupení zásahových prostředků přispěla obec Určice a Olomoucký kraj.

 

 

V roce 2010 získala jednotka SDH Určice darem od Olomouckého kraje plovoucí čerpadlo. Dále dostali hasiči od obce Určice dotaci 14000 Kč, za kterou se nakoupily dvě zásahové přilby GALETTE F1 SF (zlatý štít) vč.zátylníku. Díky tomuto nákupu máme již 5 hasičů plně vybavených k zásahům v místě s vysokými teplotami a v zakouřeném prostředí.

 

   
 

 

Jednotka používá toto vybavení

 

Zásahový  komplet: Fireman Tiger, Bristol 

Přilby: MSA Gallet 

Rukavice: RUBY

Zásahový opasek: Trak Fire

Zásahová obuv: Sam Trade - SH 323

 

 

Elektrocentrála NEEC H 5,5 kW

 

Elektrocentrála je osazena v Avii A 30 DA 12, a jde samozřejmě vyndat a přenášet, velmi se osvědčila například při povodních v roce 2005 v Olomouci, společně s kalovým čerpadlem WACKER

.

 

Kalová čerpadla WACKER PS-Z-500

 

Jednotka disponuje dvěma kusy. Jejich využití je následující: odčerpávání vody ze zatopených sklepů, zejména tam, kde je špatný přístup a nelze použít PPS 12. Výhody, čerpadlo je vybaveno tepelnou ochranou, uvnitř se nachází těsnění sběracím kroužkem a rozdělovači oleje. Tepelné vinutí v důsledku nadměrného proudu, zablokování rotoru nebo chodu nasucho toto okamžitě zaregistrují a motor se automaticky odpojí.

 

Popis: elektrické ponorné čerpadlo - střídavý proud (1~)
Použití: čerpá vodu s pevnými látkami
Parametry Celková dopravní výška 11,0 m
Max. dopravní množství 220 l/min
Napětí a kmitočet 230 V 50 Hz
Výkon motoru 0,50 kW
Max. průměr pevných částic 6,0 mm

Hmotnost 9,5 kg

 

Dýchací přístroje IDP DRAEGER, IDP SATURN

 

Zásahová jednotka SDH Určice má k disposici 5. ks IDP DRAEGER, dva zakoupila obec Určice ve spolupráci s Olomouckým krajem a tři kusy pořídil a bezplatně zapůjčil do užívání Ing. Josef Adamec. Dále vlastníme dva IDP SATURN získané převodem od armády ČR. Dýchací přístroje pracující se stlačeným vzduchem jsou ochranné dýchací přístroje nezávislé na okolním vzduchu, které zásobují jejich uživatele dýchacím vzduchem z tlakové láhve s plnícím tlakem 300 bar, využívají se tam, kde se vyskytují jedovaté zplodiny hoření, popřípadě ovzduší obsahuje nízkou hladinu kyslíku. Ať již u požáru, nebo například v podzemí, jímce odpadů a podobně. Používají se především při pracovních a záchranných úkolech, při nichž použití dýchacího přístroje netrvá déle než půl, příp. tři čtvrtě hodiny, při maximální zátěži organismu je doba použití 20. minut.

 

 

IDP DRAEGER
 

Střední model základní profesionální řady určený především pro složky IZS vybaven moderním pneumatickým systémem, který garantuje nejvyšší stupeň provozní bezpečnosti, zjednodušuje obsluhu i servis. Komptabilita systému umožňuje do budoucna průběžnou uživatelskou modernizaci s možností využití široké palety doplňkového příslušenství přístroj se skládá z těchto komponent:

Nosič z uhlíkového kompozitu,
polstrované ramenní popruhy,
jednoduchý opasek HT,
plicní automatika,
maska PANORAMA NOVA.

 

Další:

Vozidlové radiostanice MOTOROLA GM 360, přenosné radiostanice MOTOROLA GP 340, osvětlovací souprava 2 x 500 W.

 

 
 © 2010 MOJE:-)